Stěhování do zahraniči

Potřebujete přestěhovat do zahraničí nebo ze zahraničí a chcete mít jistotu, že vše proběhne hladce a za příznivou cenu?

Mezinárodní stěhování

Naše firma se specializuje na stěhování bytů, kanceláří, rodinných domů, nábytku a věcí do zahraničí a ze zahraničí. Ovšem také není problém menší mezinárodní stěhování po celém světě! Všechna naše vozidla mají potřebné vybavení i vhodné pojištění. Běžně zajišťujeme stěhování po celé EU.

Jediné co od Vás potřebujeme je seznam veškerých stěhovaných věcí a nábytku či jiného materiálu tak, abychom mohli naplánovat poplatky spojené s cestou a abychom věděli které auto z našeho vozového parku bude pro Vás nejvhodnější a mohli jsme Vám zaslat cenovou nabídku pro závaznou objednávku (tak abyste měli klidné svědomí, že jste chráněni). Naše firma je plně pojištěná i do zahraničí a to v hodnotě 5.000 000 Kč vč. autodopravní koncese. Pokud byste měli nějaké stražitnosti nebo stroje a podobně ve vyšší hodnotě, postaráme se o připojištění na míru dané zakázky a dle Vašich požadavků. Vozidlo přistavíme na Vámi uvedenou adresu v dohodnutém termínu, po naložení vyjíždíme směr ČR nebo směr zahraničí. Vyložení stěhovaných věcí uskutečňujeme ihned po dojetí na danou adresu pro vykládku.

Stěhování v rámci Evropské unie

Po vstupu České republiky do EU se stěhování v rámci členských států EU hodně zjednodušilo. Odpadlo čekání na hranicích ve frontě. Odpadlo také vyřizování celních formalit jak ve vnitrozemí, tak i na hranicích.

Přípravy ke stěhování do / ze zahraničí

Vždy vyžadujeme ke stěhování seznam stěhovaných věcí. Seznam musí obsahovat všechny stěhované věci.

Dále je vhodné čestné prohlášení, že se jedná o stěhování osobních věcí a že nábytek a další věci jsou použité. Toto doporučení je platné pro stěhování do všech zemí.

U firem je podmínkou mít shodné kopie v  překladu v jazyce dané zemi a notářsky ověřené.

Bylo by vhodné nás informovat o možnosti zastavení automobilu u místa stěhování. Místo by mělo být co nejblíže k domu, aby se neprodlužovala vzdálenost donášky. Pokud v místě platí nějaké omezení nebo zákazy stání, je nutné, abyste dopředu domluvili výjimku s místními úřady.

Všechny věci je třeba důkladně zabalit. Pokud si věci zabalíte sami, sdělte to prosím a pokud by byly nějaké věci nezabalené, naši pracovníci Vám velmi rádi pomohou s jejich zabalením, Pokud by i tak byly nějaké věci nezabalené, tak nebereme na naši stranu zřetel pro případné reklamace

Stěhování do Anglie (Velké Británie) a Skandinávie

Při stěhování do Velké Británie a Skandinávie je nutné s předstihem objednat trajekt na určitý den a konkrétní čas podle plánu stěhování. To zařídí naše firma. Cena trajektu samozřejmě závisí na rozměrech vozidla. Počítáme plavbu oběma směry a také poplatky spojené s cestou, jako je mítné a pod.

Stěhování ze Švýcarska a Lichtenštejnska

Švýcarsko a Lichtenštejnsko nejsou členy EU. Dovoz a vývoz do těchto zemí podléhá celnímu řízení. Pro bezproblémový přechod hranic doporučujeme zákazníkům se informovat na místně příslušném celním úřadu ve Švýcarsku nebo Lichtenštejnsku na potřebu clení stěhovaných věcí a za jakých podmínek lze převoz přes hranice realizovat. Při dovozu do ČR je třeba počítat s tím, že je povinné stěhované předměty vyclít před uskutečněním vykládky na území ČR.

Stěhování do států mimo EU

Při stěhování do států mimo EU vyžadujeme od zákazníků dojednání všech podmínek předem a požadavků, před samotným rezervováním termínu stěhování a jeho realizace.


​Stěhování Judex Brno - rychlé kontakty

Napište nám email (tento odkaz rovnou otevře Vašeho emailového klienta) nebo si zkopírujte náš email: stehovani@stehovanijudexbrno.cz